70 Yıllık Çınarın Yükselişi
“Kutup” 

 

1954 yılında  Ankara Ulus semtinde, 20 metrekarelik bir mağazada Kazım Kızılmeşe tarafından ‘’Kutup Soğutma’’ ünvanı ile buzdolabı imalatı ve satışıyla başlayan serüven, babadan oğula büyüyerek devam ediyor.

‘’Kutup Soğutma’’ İkinci kuşaktan Erhan Kızılmeşe tarafından 1991 yılında ‘’Kutup Pazarlama ve Ticaret A.Ş.’’ olarak yeni ünvanını ve Samsung, LG, Bosch markalarının bayiliklerini alarak devam etti.

Kutup A.Ş 2011 Yılında bünyesine kattığı ‘’Yatsan-Tempur’’ ile elektronik ve beyaz eşya, sektörlerinde göstermiş olduğu üstün başarıyı yatak ve ev tekstili sektörlerinde de devam ettirmektedir. Müşteri memnuniyetinin öncelik olduğu Kutup A.Ş bünyesinde bulundurduğu markalar, yaptığı çalışmalar ile müşterilerinden binlerce teşekkür maili almaktadır.

Kutup A.Ş, bugün tamamı Ankara’da bulunan 15 AVM bünyesinde toplamda 41 mağazası, Lojistik merkezi ve her biri alanında uzman 200’ü aşkın çalışanı ile perakendecilik sektöründe büyümeye devam ediyor. Elektronik ve beyaz eşya sektöründe ulaşılan büyük hedeflerine bayii kanallarında her yıl; Samsung, LG, Bosch, Yatsan – Tempur markalarında Türkiye genelinde aldığı birinciliklerle ilerliyor.

Kentpark AVM içerisinde bulunan deneyim mağazası ile; alanında en büyük ve en görkemli olarak kabul edilen, bu özelliği ile Avrupa standartlarına yeni bir anlayış getiren Türkiye’nin en görkemli ‘’Samsung Deneyim Mağazası’’ adıyla hizmete açmıştır.

Kutup A.Ş 2024 yılında da ivme kazanarak devam ediyor…

Kutup A.Ş Türkiye’nin perakendecilik ve alışveriş merkezleri sektörünü uluslararası arenada temsil eden, sektörün birleştirici örgütü ‘’Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği’’ üyesidir.